Organisation

Her kan du se vores bestyrelse, direktion og ledende medarbejdere i Lederne.

Lederne | Organisation

Bestyrelsen

Svend Askær - Forperson
Pernille Simonsen - Næstforperson

Se alle bestyrelsesmedlemmer

Direktionen

Bodil Nordestgaard Ismiris - Administrerende direktør
Torkild Justesen - Direktør for Relationer 
Anne Bou Casals - Direktør for medlemsrådgivning og IT
Jacob Spangenberg - Kommerciel direktør
Camilla Engelshardt - Direktør for Ledelse

Hent vores organisationsdiagram

Ledende medarbejdere

Anders Hvass – Chefredaktør 
Andreas Kruse - Regionsleder i Region Midtjylland og Region Nordjylland, Medlemsrådgivningen 
Anita Daniel - Teamchef, Branding (barselsvikar)
Astrid Cohr Lützen – Mødecenterchef (på orlov)
Birgitte Holst Pedersen - Job- og karrierechef, Medlemsrådgivningen
Berit Toft Fihl –  Public Affairs Chef
Camilla Engelshardt - Direktør for Ledelse
Charlotte Klovborg - Forsikringschef, A-kassen Drift
Christian Bøge Sørensen - Teamchef, Leadsalg
Christina Laugesen - Uddannelsespolitisk chef, PA-ansvarlig for uddannelse
Daniella Jansler - Teamchef, Branding (på orlov)
Eva-Maria Færgemann Nielsen - Teamchef i Digital Forretningsudvikling
Heidi Bligaard – Chef for Salg & Medlemskab
Heidi Mather - Teamchef, Medlemsrådgivningen
Heidi Robdrup: Direktør for Politik & Presse
Henrik Kongsbak – Ansættelsesretschef
Henrik Varmer – Chef for Data & Analytics
Håkon Fisker Bisgaard - Teamchef, A-kassen Ydelser
Jacob Spangenberg - Kommerciel direktør
Jakob Bork - Teamchef i Medlemsrådgivningen
John Schmidt - IT-chef
Karen Bro - Chefrådgiver
Kasper Nyrup - Teamchef i Medlemskab
Kim Vestergaard Larsen – Sekretariatsleder
Lars Andersen – Arbejdsmiljø- og ligestillingschef, PA-ansvarlig for sundhed, trivsel og diversitet
Lars Krogh - Leder af KompetenceCenteret
Malene Saaby - Teamchef og faglig leder i Medlemsrådgivningen 
Martin Peter Albrechtsen - Teamchef, Digital Marketing
Mette Stimpel Stenled - Teamchef i Medlemsrådgivning
Mette Tengler - Teamchef i Medlemsrådgivningen
Mich Heüman - Teknik- og servicechef
Michael Uhrenholt - Teamchef, Ledersparring
Niklas PraefkeCheføkonom, PA-ansvarlig for klima, vækst og beskæftigelse 
Ole Ro Andersen – Teamchef for Administration i KompetenceCenteret
Per Casthøj - Regionsleder i Region Hovedstaden og Region Sjælland
Pia Funch Braskhøj – Kommunikations- og marketingchef
Poul Møller - Regionsleder i Region Syddanmark, Medlemsrådgivningen
Rikke Agervig Helles - Teamchef, Medlemsrådgivningen
Stine Søndergaard - Teamchef, Kommunikation
Thomas Kerdil - Senior Project Manager for Forretningssuport
Tom Reeckmann Hansen – Økonomichef
Ulrik Frese - Forsikringschef, Jura, A-kassen
Vibeke Skytte - Direktør for HR og Administration

Opdateret: 16.05.2022