Bestyrelsen i Lederne

Bestyrelsen leder organisationens virksomhed i overensstemmelse med beslutninger fra generalforsamlingen. Generalforsamlingen er organisationens øverste myndighed.

Ledelsen består af en forperson og en næstforperson. Ved forpersonens forfald ledes møderne af næstforpersonen.
Forperson Svend Askær

Forperson

Svend Askær

Kontakt
Tlf.: 3283 0110
E-mail: sa@lederne.dk

Pernille Simonsen

Næstforperson

Pernille Simonsen

Kontakt
Tlf.: 93520015
E-mail: pernille.simonsen@lederne.dk

Bestyrelsesmedlem i Lederne Kim Kampp

Bestyrelsesmedlem

Kim Kampp

Afdeling
Hovedstaden

Kontakt
E-mail: kim.kampp@lederne.dk

Lars Jensen

Bestyrelsesmedlem

Lars Jensen

Afdeling
Fyn

Kontakt
Tlf.: 2777 0502
E-mail: lars.jensen@lederne.dk

Finn Bjørn Hansen

Bestyrelsesmedlem

Finn Bjørn-Hansen

Afdeling
Østsjælland

Kontakt
Tlf.: 40315251
E-mail: bfbh@lederne.dk

Bestyrelsesmedlem i Lederne Lene Skyggelund

Betsyrelsesmedlem

Lene Skyggelund

Afdeling
MidtVest

Kontakt
Tlf.: 2969 0159
E-mail: lene.skyggelund@lederne.dk

Helle Andersen

Bestyrelsesmedlem

Helle B. Andersen

Afdeling
Storstrømmen

Kontakt
Tlf.: 5577 1108
E-mail: helle.andresen@lederne.dk

Peter Martensen

Bestyrelsesmedlem

Peter Martensen

Afdeling
Sønderjylland

Kontakt
Tlf.: 5131 4733
E-mail: peter.martensen@lederne.dk

Jan Dybdal

Bestyrelsesmedlem

Jan Søe Dybdal

Afdeling
Sydøstjylland

Kontakt
Tlf.: 42956082
E-mail: jan.soe.dybdal@lederne.dk

Jesper Webbe

Bestyrelsesmedlem

Jesper Hedegård Webbe

Afdeling
Vestsjælland

Kontakt
Tlf.: 41331986
E-mail: 
jesper.hedegaard.webbe@lederne.dk

Torben Madsen

Bestyrelsesmedlem

Torben Madsen

Afdeling
Midt-Nord

Kontakt
E-mail: torben.madsen@lederne.dk

Mette Høgsted

Bestyrelsesmedlem

Mette Høgsted

Afdeling
Østjylland

Kontakt
Tlf.: 21263573
E-mail: mette.hoegsted@lederne.dk

Bestyrelsesmedlem i Lederne Maria Rose Thyren

Bestyrelsesmedlem

Maria Rose Thyrén

Afdeling
København Vest

Kontakt
Tlf.: 3075 8373
E-mail: maria.thyren@lederne.dk

Henrik Tarris

Bestyrelsesmedlem

Henrik Tarris

Afdeling
København Nord

Kontakt
Tlf.: 2148 4759
E-mail: henrik.tarris@lederne.dk

Bente Fisker

Bestyrelsesmedlem

Bente Fisker

Afdeling
Kronjylland

Kontakt
E-mail: Bente.Fisker@lederne.dk

Karina Fiske

Bestyrelsesmedlem

Karina Fisker

Afdeling
Vendsyssel

Kontakt
Tlf.: 9842 4106
E-mail: karina.fisker@lederne.dk

Lars Møldrup

Bestyrelsesmedlem

Lars Møldrup

Afdeling
Sydvestjylland

Kontakt
Tlf.: 7515 6875
E-mail: lars.moeldrup@lederne.dk

Gitte Winkler

Bestyrelsesmedlem

Gitte Winkler

Afdeling
Nordsjælland

Kontakt
Tlf.: 4052 8799
E-mail: gitte.winkler@lederne.dk

Søren Samuelsen

Bestyrelsesmedlem

Søren Samuelsen

Afdeling
Sydvestjylland

Kontakt
Tlf.: 9839 3539
E-mail: soeren.samuelsen@lederne.dk

Opdateret: 26.01.2023