Vi bruger cookies for at optimere din brugeroplevelse.

Læs mere

Hovedbestyrelsen i Ledernes hovedorganisation

Hovedbestyrelsen leder organisationens virksomhed i overensstemmelse med beslutninger fra kongressen. Kongressen er organisationens øverste myndighed.

Formandskabet består af en formand og to næstformænd. Ved formandens forfald ledes møderne af den næstformand, der har længst anciennitet som næstformand.

Svend Askær

Svend AskærFormand


 

Kontakt
Tlf.: 3283 3283
E-mail: sa@lederne.dk

Adresse
Vermlandsgade 65
2300 København S

Lars Møldrup

Lars MøldrupNæstformand


  

Kontakt
Tlf.: 7515 6875
E-mail: lars.moeldrup@lederne.dk

Adresse
Skjoldsgade 96, 3, -6
6700 Esbjerg

Kirsten Hvid Schmidt

Kirsten Hvid SchmidtNæstformand

 

 

Kontakt
Tlf.: 8758 7600
E-mail: kirsten.hvid.schmidt@lederne.dk

Adresse
Ludvig Holbergs Vej 5
8500 Grenaa

Gitte Winkler

Gitte WinklerHovedbestyrelsesmedlem


   
     
Kontakt
Tlf.: 4052 8799
E-mail: gitte.winkler@lederne.dk

Adresse
Slangerupgade 25 A, 3.
3400 Hillerød

Kim Kampp

Hovedbestyrelsesmedlem


  
 
Kontakt
Tlf.: 
E-mail: kim.kampp@lederne.dk

Adresse
Vallensbæk Strandvej 322
2665 Vallensbæk Strand

Jerry Vinther

Hovedbestyrelsesmedlem


 
 
Kontakt
Tlf.: 6590 4125
E-mail: jerry.vinther@lederne.dk

Adresse
Rørhatten 34
5220 Odense SØ

Jes Pedersen

Jes PedersenHovedbestyrelsesmedlem

 

            
K
ontakt
Tlf.: 7533 2626
E-mail: jes.pedersen@lederne.dk

Adresse
Mølleparken 202,
7190 Billund

Jens Otto Størup

Hovedbestyrelsesmedlem


 


Kontakt
Tlf.: 
E-mail: jens.otto.stoerup@lederne.dk 

Adresse
Nejstgårdvej 12
9850 Hirtshals

Jan Carlsen

Jan CarlsenHovedbestyrelsesmedlem

 
 

Kontakt
Tlf.: 4632 4139
E-mail: jan.carlsen@lederne.dk

Adresse
Stenkær 10
4000 Roskilde

Aage Mørch Sørensen

Aage Mørch SørensenHovedbestyrelsesmedlem

    

  

Kontakt
Tlf.: 9743 5301
E-mail: aage.moerch.soerensen@lederne.dk

Adresse
Klostervej 47, Tvis
7500 Holstebro

Helle B. Andresen

Helle B AndresenHovedbestyrelsesmedlem

 

     
Kontakt
Tlf.: 5577 1108
E-mail: helle.andresen@lederne.dk

Adresse
Johanne Korchs vej 114
4700 Næstved

Peter Martensen

Peter MartensenHovedbestyrelsesmedlem


   

Kontakt
Tlf.: 5131 4733
E-mail: peter.martensen@lederne.dk

Adresse
St. St. Blichers vej 11
6400 Sønderborg

Bent Walter Jensen

Bent Walter JensenHovedbestyrelsesmedlem

         

 
Kontakt
Tlf.: 7593 2815
E-mail: bent.w.jensen@lederne.dk

Adresse
Teglværksvej 45
7000 Fredericia

Villy Jørgensen

Villy JørgensenHovedbestyrelsesmedlem

 

 

Kontakt
Tlf.: 5838 5230
E-mail: villy.joergensen@lederne.dk

Adresse
Svanehøjvej 11
4220 Korsør

Bjarne Kragh Jensen

Bjarne Kragh JensenHovedbestyrelsesmedlem

 

 
Kontakt
Tlf.: 5141 8620
E-mail: bjarne.kragh.jensen@lederne.dk

Adresse
Salvievej 28
8800 Viborg

Rasmus Mortensen

Hovedbestyrelsesmedlem



 
Kontakt
Tlf.: 2263 0389
E-mail: rasmus.mortensen@lederne.dk

Adresse
Hyldehaven 3
8520 Lystrup

Maria Rose Thyrén

Maria Rose ThyrénHovedbestyrelsesmedlem

 

 
 
Kontakt
Tlf.: 3075 8373
E-mail: maria.thyren@lederne.dk 

Adresse
Mellemmarksvej 21
2605 Brøndby

Henrik Tarris

Henrik TarrisHovedbestyrelsesmedlem
  
 

 

Kontakt
Tlf.: 2148 4759
E-mail: henrik.tarris@lederne.dk

Adresse
Jægersborg Alle 124
2820 Gentofte

Berit Andersen Nielsen

Berit Andersen NielsenHovedbestyrelsesmedlem

 

 
Kontakt
Tlf.: 6068 3848
E-mail: berit.andersen.nielsen@lederne.dk

Adresse
Mads Nielsensvej 14
8870 Langå

Karina Fisker

Karina FiskerHovedbestyrelsesmedlem

 


Kontakt
Tlf.: 9842 4106
E-mail: karina.fisker@lederne.dk

Adresse
Rosenvænget 22
9300 Sæby

Kirsten Nyboe Hansen

Kirsten Nyboe HansenHovedbestyrelsesmedlem



 

Kontakt
Telefon: 4064 2968
E-mail: kirsten.nyboe.hansen@lederne.dk

Adresse
Apotekervænget 20
6000 Kolding

Bente Stryger Hansen

Hovedbestyrelsesmedlem

 

 

Kontakt
Telefon: 2324 4256
E-mail: bente.stryger.hansen@lederne.dk

Adresse:
Rosenvang 26
4990 Sakskøbing

 

Opdateret: 18.08.2017

Kunne du bruge siden? Nej Ja

Fortæl os din mening
Vi har brug for dit input, så vi hele tiden kan gøre siden bedre for dig.

Spørgsmål besvares dog ikke.
Kontakt os

Send

Tak for din feedback