Mit Lederne

Ledernes Hovedorganisation

Hovedbestyrelsen i Ledernes hovedorganisation

Hovedbestyrelsen leder organisationens virksomhed i overensstemmelse med beslutninger fra kongressen. Kongressen er organisationens øverste myndighed.

Formandskabet består af en formand og to næstformænd. Ved formandens forfald ledes møderne af den næstformand, der har længst anciennitet som næstformand.

Svend Askær

Svend AskærFormand


 

Kontakt
Tlf.: 3283 3283
E-mail: sa@lederne.dk

Adresse
Vermlandsgade 65
2300 København S

Lars Møldrup

Lars MøldrupNæstformand

Kontakt
Tlf.: 7515 6875
E-mail: lars.moeldrup@lederne.dk

Adresse
Skjoldsgade 96, 3, -6
6700 Esbjerg

Kirsten Hvid Schmidt

Kirsten Hvid SchmidtNæstformand

Kontakt
Tlf.: 8758 7600
E-mail: kirsten.hvid.schmidt@lederne.dk

Adresse
Ludvig Holbergs Vej 5
8500 Grenaa

Gitte Winkler

Gitte WinklerHovedbestyrelsesmedlem
Kontakt
Tlf.: 4052 8799
E-mail: gitte.winkler@lederne.dk

Adresse
Slangerupgade 25 A, 3.
3400 Hillerød

Kim Kampp

Kim KamppHovedbestyrelsesmedlem

Kontakt
Tlf.: 
E-mail: kim.kampp@lederne.dk

Adresse
Vallensbæk Strandvej 322
2665 Vallensbæk Strand

Jerry Vinther

Jerry VintherHovedbestyrelsesmedlem

Kontakt
Tlf.: 6590 4125
E-mail: jerry.vinther@lederne.dk

Adresse
Søhustoften 126
5270 Odense N

Jes Pedersen

Jes PedersenHovedbestyrelsesmedlem
Kontakt
Tlf.: 7533 2626
E-mail: jes.pedersen@lederne.dk

Adresse
Mølleparken 202,
7190 Billund

Pernille Simonsen

Pernille SimonsenHovedbestyrelsesmedlem
Kontakt
Tlf.: 93520015
E-mail: pernille.simonsen@lederne.dk


Adresse
Lindholmsvej 51
9400 Nørresundby 

 

Christian Federspiel

Hovedbestyrelsesmedlem
Kontakt

Tlf.: 53650708
E-mail: christian.federspiel@lederne.dk

Adresse
Kodrivervej 7
4600 Køge 

 

Lene Skyggelund

Lene SkyggelundHovedbestyrelsesmedlem

Kontakt
Tlf.: 2969 0159
E-mail: lene.skyggelund@lederne.dk

Adresse
Nattergalevej 11
6900 Skjern

Helle B. Andresen

Helle B AndresenHovedbestyrelsesmedlem
Kontakt
Tlf.: 5577 1108
E-mail: helle.andresen@lederne.dk

Adresse
Johanne Korchs vej 114
4700 Næstved

Peter Martensen

Peter MartensenHovedbestyrelsesmedlem

Kontakt
Tlf.: 5131 4733
E-mail: peter.martensen@lederne.dk

Adresse
St. St. Blichers vej 11
6400 Sønderborg

Jan Søe Dybdal

Jan Søe DybdalHovedbestyrelsesmedlem

Kontakt
Tlf.: 42956082
E-mail: jan.soe.dybdal@lederne.dk

Adresse
Lærkevej 8
7000 Fredericia

 

Jesper Hedegård Webbe

Jesper Hedegaard WebbeHovedbestyrelsesmedlem
Kontakt
Tlf.: 41331986
E-mail: jesper.hedegaard.webbe@lederne.dk

Adresse
Gækkelundsvej 42
4200 Slagelse

Bjarne Kragh Jensen

Bjarne Kragh JensenHovedbestyrelsesmedlem
Kontakt
Tlf.: 5141 8620
E-mail: bjarne.kragh.jensen@lederne.dk


Adresse
Salvievej 28
8800 Viborg

Mette Høgsted

Mette HøgstedHovedbestyrelsesmedlem
Kontakt
Tlf.: 21263573
E-mail: mette.hoegsted@lederne.dk

Adresse
Rosendalvej 92
8260 Viby J

 

Maria Rose Thyrén

Maria Rose ThyrenHovedbestyrelsesmedlem

Kontakt
Tlf.: 3075 8373
E-mail: maria.thyren@lederne.dk 

Adresse
Mellemmarksvej 21
2605 Brøndby

Henrik Tarris

Henrik C TarrisHovedbestyrelsesmedlem
Kontakt

Tlf.: 2148 4759
E-mail: henrik.tarris@lederne.dk

Adresse
Jægersborg Alle 124
2820 Gentofte

Berit Nielsen

Berit NielsenHovedbestyrelsesmedlem

Kontakt
Tlf.: 6068 3848
E-mail: berit.andersen.nielsen@lederne.dk

Adresse
Mads Nielsensvej 14
8870 Langå

Karina Fisker

Karina FiskerHovedbestyrelsesmedlem

Kontakt
Tlf.: 9842 4106
E-mail: karina.fisker@lederne.dk

Adresse
Rosenvænget 22
9300 Sæby

Kirsten Nyboe Hansen

Kirsten Nyboe HansenHovedbestyrelsesmedlem
Kontakt

Telefon: 4064 2968
E-mail: kirsten.nyboe.hansen@lederne.dk

Adresse
Apotekervænget 20
6000 Kolding

Bente Stryger Hansen

Bente Stryger HansenHovedbestyrelsesmedlem
Kontakt
Telefon: 2324 4256
E-mail: bente.stryger.hansen@lederne.dk

Adresse:
Rosenvang 26
4990 Sakskøbing

 

Opdateret: 18.05.2020