Vi bruger cookies for at optimere din brugeroplevelse.

Læs mere

Bestyrelsen i Lederne

Bestyrelsen leder organisationens virksomhed i overensstemmelse med beslutninger fra generalforsamlingen. Generalforsamlingen er organisationens øverste myndighed.

Formandskabet består af en formand og to næstformænd. Ved formandens forfald ledes møderne af den næstformand, der har længst anciennitet som næstformand.

Svend Askær

Svend AskærFormand




Kontakt
Tlf.: 3283 3283
E-mail: sa@lederne.dk

Adresse
Vermlandsgade 65
2300 København S

Lars Møldrup

Lars MøldrupNæstformand

Afdeling
Sydvestjylland

Kontakt
Tlf.: 7515 6875
E-mail: lars.moeldrup@lederne.dk

Adresse
Skjoldsgade 96, 3, -6
6700 Esbjerg

Kirsten Hvid Schmidt

Kirsten Hvid SchmidtNæstformand

Afdeling
Kronjylland

Kontakt
Tlf.: 8758 7600
E-mail: kirsten.hvid.schmidt@lederne.dk

Adresse
Ludvig Holbergs Vej 5
8500 Grenaa

Gitte Winkler

Gitte Winkler Bestyrelsesmedlem

 Afdeling

 Nordsjælland

Kontakt
Tlf.: 4052 8799
E-mail: gitte.winkler@lederne.dk

Adresse
Slangerupgade 25 A, 3.
3400 Hillerød

Kim Kampp

Bestyrelsesmedlem

Afdeling
Hovedstaden

Kontakt
Tlf.: 
E-mail: kim.kampp@lederne.dk

Adresse
Vallensbæk Strandvej 322
2665 Vallensbæk Strand

Jerry Vinther

Bestyrelsesmedlem

Afdeling
 Fyn

Kontakt
Tlf.: 
E-mail: jerry.vinther@lederne.dk

Adresse
Søhustoften 126
5270 Odense N

Jes Pedersen

Jes PedersenBestyrelsesmedlem

Afdeling
Sydvestjylland

Kontakt
Tlf.: 7533 2626
E-mail: jes.pedersen@lederne.dk

Adresse
Mølleparken 202,
7190 Billund

Jens Otto Størup

Bestyrelsesmedlem

Afdeling
Himmerland

Kontakt
Tlf.: 
E-mail: jens.otto.stoerup@lederne.dk 

Adresse
Nejstgårdvej 12
9850 Hirtshals

Jan Carlsen

Jan CarlsenBestyrelsesmedlem

Afdeling
Østsjælland

Kontakt
Tlf.: 4632 4139
E-mail: jan.carlsen@lederne.dk

Adresse
Stenkær 10
4000 Roskilde

Aage Mørch Sørensen

Aage Mørch SørensenBestyrelsesmedlem

Afdeling
Midt-Vest

Kontakt
Tlf.: 9743 5301
E-mail: aage.moerch.soerensen@lederne.dk

Adresse
Klostervej 47, Tvis
7500 Holstebro

Helle B. Andresen

Helle B AndresenBestyrelsesmedlem

Afdeling
Storstrømmen

Kontakt
Tlf.: 5577 1108
E-mail: helle.andresen@lederne.dk

Adresse
Johanne Korchs vej 114
4700 Næstved

Peter Martensen

Peter MartensenBestyrelsesmedlem

Afdeling
Sønderjylland

Kontakt
Tlf.: 5131 4733
E-mail: peter.martensen@lederne.dk

Adresse
St. St. Blichers vej 11
6400 Sønderborg

Bent Walter Jensen

Bent Walter JensenBestyrelsesmedlem

Afdeling
Sydøstjylland

Kontakt
Tlf.: 7593 2815
E-mail: bent.w.jensen@lederne.dk

Adresse
Teglværksvej 45
7000 Fredericia

Villy Jørgensen

Villy JørgensenBestyrelsesmedlem

Afdeling
Vestsjælland

Kontakt
Tlf.: 5838 5230
E-mail: villy.joergensen@lederne.dk

Adresse
Svanehøjvej 11
4220 Korsør

Bjarne Kragh Jensen

Bjarne Kragh JensenBestyrelsesmedlem

Afdeling
Midt-Nord

Kontakt
Tlf.: 5141 8620
E-mail: bjarne.kragh.jensen@lederne.dk

Adresse
Salvievej 28
8800 Viborg

Rasmus Mortensen

Bestyrelsesmedlem

Afdeling
Østjylland

Kontakt
Tlf.: 2263 0389
E-mail: rasmus.mortensen@lederne.dk

Adresse
Hyldehaven 3
8520 Lystrup

Maria Rose Thyrén

Maria Rose ThyrénBestyrelsesmedlem

Afdeling
København Vest

Kontakt
Tlf.: 3075 8373
E-mail: maria.thyren@lederne.dk 

Adresse
Mellemmarksvej 21
2605 Brøndby

Henrik Tarris

Henrik TarrisBestyrelsesmedlem

Afdeling
København Nord

Kontakt
Tlf.: 2148 4759
E-mail: henrik.tarris@lederne.dk

Adresse
Jægersborg Alle 124
2820 Gentofte

Berit Andersen Nielsen

Berit Andersen NielsenBestyrelsesmedlem

Afdeling
Kronjylland

Kontakt
Tlf.: 6068 3848
E-mail: berit.andersen.nielsen@lederne.dk

Adresse
Mads Nielsensvej 14
8870 Langå

Karina Fisker

Karina FiskerBestyrelsesmedlem

Afdeling
Vendsyssel

Kontakt
Tlf.: 9842 4106
E-mail: karina.fisker@lederne.dk

Adresse
Rosenvænget 22
9300 Sæby

Opdateret: 11.07.2017

Kunne du bruge siden? Nej Ja

Fortæl os din mening
Vi har brug for dit input, så vi hele tiden kan gøre siden bedre for dig.

Spørgsmål besvares dog ikke.
Kontakt os

Send

Tak for din feedback